HELSINGIN KISA-VEIKOT

ENNÄTYKSET 31.12.2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIEHET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

10,23

Markus Pöyhönen '78

 

20.7.02

Joensuu

200 m

21,28

Matti Heusala ‘69

 

5.7.90

Turku

400 m

47,13

Tommi Hartonen ‘77

 

5.7.96

Tampere

800 m

1.46,44

Eero Kytölä ‘62

 

23.8.85

Berliini, GER

1000 m

2.22,0

Pertti Ålander ‘36

 

4.6.61

Helsinki

1500 m

3.40,9

Eero Kytölä ‘62

 

2.7.87

Helsinki

Maili

3.58,61

Eero Kytölä ‘62

 

2.7.87

Helsinki

2000 m

5.15,4

Keijo Ceder ‘41

 

19.9.65

Äänekoski

3000 m

7.55,75

Ilkka Äyräväinen ‘60

 

21.6.82

Tampere

5000 m

13.39,58

Ilkka Äyräväinen ‘60

 

13.7.82

Turku

10000 m

29.04,64

Simo Wannas ‘78

 

14.4.06

Walnut, USA

Puolimaraton

1.05.47

Simo Wannas ‘78

 

25.4.09

Joensuu

Maraton

2.16.50

Pekka Rantakari ‘68

 

20.4.97

Rotterdam, NED

110 m aj

14,18

Tapio Kallio ‘60

 

8.7.84

Kajaani

200 m aj

23,84

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

7.8.85

Kajaani

400 m aj

49,69

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

26.7.94

Lappeenranta

3000 m ej

8.22,6

Ilkka Äyräväinen ‘60

 

8.8.82

Porvoo

Korkeus

231

Toni Huikuri '79

 

11.6.02

Bratislava, SVK

Seiväs

560

Antti Kalliomäki '47

 

8.8.78

Lohja

Pituus

816

Rainer Stenius '43

 

6.5.66

Los Angeles, USA

3-loikka

17.00

Pertti Pousi '46

 

23.6.68

Kuortane

Kuula

20.18

Mika Halvari ‘70

 

7.7.02

Kyröskoski

Kiekko

61.92

Mika Muukka ‘66

 

13.8.89

Pieksämäki

Moukari

71.04

Harri Huhtala ‘52

 

30.8.75

Helsinki

Keihäs

83.40

Marko Hyytiäinen '66

 

11.6.90

Heinola

10-ottelu

7780

Mikko Valle ’70

 

29.6.97

Oulu

 

 

11,18-687-13.19–192- 52,42-15,01-45.52-500-74.46-4.58,87

 

 

 

 

5000 m kävely

22.20,0

Paavo Saira ‘21

 

58

Helsinki

10000 m kävely

46.03,0

Paavo Saira ‘21

 

60

Turku

20 km kävely

1.37.38

Paavo Saira ‘21

 

24.8.58

Naantali

50 km kävely

4.43.08

Paavo Saira ‘21

 

30.8.64

Raisio

4x100 m

 

 

40,49

 

 

Lasse Juusela ’72, Vesa-Pekka Pihlavisto ’65, Jari Saarinen ’70, Turo Meriläinen ’68

 

16.7.94

 

 

Iisalmi

 

 

4x400 m

 

3.12,49

Ari Viitala ‘57, Esa Sippola ‘59, Tapio Laitinen ‘58, Tapio Kallio ’60

 

24.7.83

Jyväskylä

4x800 m

 

 

7.23,10

 

 

Timo Kytölä ’62, Niklas Henrichson ’63, Ilkka Äyräväinen ’60, Eero Kytölä ’62

 

10.7.85

 

 

Tornio

 

 

4x1500 m

15.28,33

Mikael Fogelholm ‘59, Yrjö Hytönen ‘57, Eero Kytölä ‘62, Ilkka Äyräväinen ‘60)

 

22.8.82

Mikkeli

 

 

 

 

 

 

MIEHET-22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

10,45

Tuomas Näsi '79

 

19.8.00

Lahti

200 m

21,28

Matti Heusala '69

 

5.7.90

Turku

400 m

47,13

Tommi Hartonen ‘77

 

5.7.96

Tampere

800 m

1.47,33

Eero Kytölä ‘62

 

28.6.84

Oslo, NOR

1500 m

3.43,15

Ilkka Äyräväinen '60

 

15.8.82

Kouvola

3000 m

7.55,75

Ilkka Äyräväinen ‘60

 

21.6.82

Tampere

5000 m

13.39,58

Ilkka Äyräväinen '60

 

13.7.82

Turku

10000 m

31.07,21

Pekka Rantakari ‘68

 

12.7.88

Helsinki/E

110 m aj

14,56

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

8.7.84

Kajaani

400 m aj

51,34

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

16.8.87

Kuopio

3000 m ej

8.22,6

Ilkka Äyräväinen '60

 

8.8.82

Porvoo

Korkeus

228

Toni Huikuri '79

 

5.7.00

Espoo/O

Seiväs

540

Reijo Siitonen ‘61

 

4.9.83

Tukholma, SWE

Pituus

805

Roni Ollikainen ’90

 

16.6.12

Jämsä

3-loikka

17.00

Pertti Pousi '46

 

23.6.68

Kuortane

Kuula

16.08

Mika Muukka '66

 

21.8.88

Lahti

Kiekko

60.70

Mika Muukka '66

 

26.5.88

Helsinki/E

Moukari

69.10

Harri Huhtala ‘52

 

15.9.74

Varsova, POL

Keihäs

79.90

Marko Hyytiäinen '66

 

25.8.88

Lahti

10-ottelu

7504

Mikko Valle ’70

 

2.8.92

Huddinge, SWE

 

11,28-683-12.51-194-50,23-15,46-40.18-480-64.54-4.49,32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIEHET-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

10,79

Tuomas Näsi ’79

 

20.6.98

Kuortane

 

10,79

Henri Parikka ’92

 

18.8.10

Turku

200 m

21,48

Jari Saarinen '70

 

21.8.88

Lahti

400 m

47,13

Tommi Hartonen '77

 

5.7.96

Tampere

800 m

1.49,9

Markku Aalto '49

 

6.9.68

Turku

1500 m

3.48,81

Mikael Talasjoki '79

 

12.7.98

Lohja

3000 m

8.29,24

Aki Nummela '85

 

27.5.04

Otaniemi

5000 m

14.40,8

Yrjö Hytönen ‘57

 

27.5.76

Helsinki

10000 m

31.30,43

Tony Reponen ‘76

 

2.6.95

Karstula

110 m aj 106,7

14,56

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

8.7.84

Kajaani

99,1

13,94

Samuel Rautapalo ’95

 

11.8.13

Lappeenranta

300 m aj 91,4

37,17

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

28.8.82

Espoo/O

400 m aj 91,4

51,35

Erkka Noponen '63

 

29.8.82

Helsinki

2000 m ej

5.34,6

Ilkka Äyräväinen '60

 

5.8.79

Oslo, NOR

3000 m ej

8.54,30

Mikael Talasjoki '79

 

8.8.98

Oulu

Korkeus

207

Niko Kyyhkynen ’88

5.8.05

Helsinki

Seiväs

500

Asko Kilpeläinen ‘75

 

1.7.94

Somero

Pituus

785

Rainer Stenius '43

 

14.9.62

Belgrad, YUG

3-loikka

16.02

Pertti Pousi '46

 

8.8.65

Jyväskylä

Kuula 7,27

14.78

Juha Nieminen ‘58

 

7.9.77

Helsinki/E

6,25

16.24

Arto Härkönen ‘59

 

8.6.77

Espoo/La

Kiekko 2

54.58

Mika Muukka '66

 

5.10.85

Espoo/E

1,75

54.58

Mika Muukka '66

 

5.10.85

Espoo/E

Moukari 7,27

51.21

Timo Koskinen ‘40

 

59

 

6

56.39

Jari Ek ‘87

 

14.6.05

Helsinki/V

Keihäs 800v

85.70

Arto Härkönen ‘59

 

24.6.78

Kuortane

800u

71.06

Ville Piippo ‘72

 

26.9.91

Eläintarha

10-ottelu

7272

Mikko Valle '70

 

29.7.89

Turku

 

11,27-687-11.90-186-50,39-15,61-38.86-450-68.32-4.58,30

 

 

 

4x100 m

 

 

41,43

 

 

Antti Pirttimäki '79, Tuomas Näsi '79, Kalle Simpanen '80, Juha Jääskeläinen '80

 

4.7.98

 

 

Vammala

 

 

4x400 m

 

 

3.18,2

 

 

Seppo Rontu '58, Jaakko Raulo '57, Ari Viitala '57, Esa Merikallio '57

 

20.6.76

 

Oulu

 

3x800 m

 

5.48,33

 

Ismo Salminen '84, Aki Nummela '85, Mikko Lahtio '84

 

5.7.03

 

Tampere

 

4x800 m

 

7.45,43

 

Kim Eiroma '76, Mikko Pulkkinen '76, Tony Reponen '76, Mikko Simos '76

 

9.7.95

 

Turku

 

4x100 m aj

 

 

52,66

 

 

Carlo Rogers ’90, Ossi Linkoaho ’90, Roni Ollikainen ’90, Toni Sofronjuk ’90

 

15.6.08

 

 

Leppävaara

 

 

 

 

 

 

 

 

MIEHET-17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

10,85

Jari Saarinen '70

 

18.7.87

Joutsa

200 m

21,66

Sauli Pahlman '81

 

16.7.98

Moskova, RUS

300 m

35,20

Jimi Råman ’96

 

18.8.12

Espoo/Le

400 m

47,53

Sauli Pahlman '81

 

28.8.98

Helsinki

800 m

1.52,82

Julius Uutela ‘97

 

17.8.14

Espoo/Le

1500 m

3.57,38

Mikael Talasjoki '79

 

20.7.96

Joensuu

3000 m

8.32,5

Mikael Talasjoki '79

 

6.6.96

Lahti

5000 m

15.23,15

Tony Reponen ‘76

 

1.6.93

Helsinki/E

10000 m

35.43,74

Aki Nummela ‘85

 

14.9.02

Helsinki/E

100 m aj

13,22

Tomi Peltola ‘81

 

28.6.98

Tampere

110 m aj 100

14,53

Erkka Noponen ‘63

 

9.8.80

Hanko

91,4

14,13

Roni Ollikainen ‘90

 

17.8.07

Kuopio

300 m aj 91,4

37,17

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

28.8.82

Espoo/O

400 m aj 91,4

54,4

Jaakko Tuominen ‘44

 

27.8.61

Göteborg, SWE

84,0

54,17

Toni Sofronjuk ’90

 

26.7.07

Belgrad, SRB

1500 m ej

4.05,87

Mikael Talasjoki '79

 

1.8.96

Helsinki/E

2000 m ej

5.55,02

Mikael Talasjoki '79

 

7.9.96

Varkaus

3000 m ej

8.55,17

Mikael Talasjoki '79

 

14.7.96

Lappeenranta

Korkeus

207

Niko Kyyhkynen ’88

5.8.05

Helsinki

Seiväs

470

Asko Kilpeläinen ‘75

 

19.7.92

Somero

Pituus

730

Kari Palmen '46

 

29.9.63

Tampere

3-loikka

14.58

Roni Ollikainen ‘90

 

19.8.07

Kuopio

Kuula 6,25

14.40

Mikko Vanni ‘60

 

8.6.77

Espoo/La

5,44

17.08

Hannu Vuorela ‘46

 

15.9.63

Helsinki/E

Kiekko 1,75

49.90

Teemu Palo ‘62

 

30.9.79

Helsinki/E

1,5

51.02

Jussi Matikkala ‘66

 

16.9.82

Helsinki/E

Moukari 6,25

48.10

Jussi Ankkuriniemi ‘70

 

26.9.87

Helsinki/E

5

58.48

Jari Ek ‘87

 

11.8.04

Helsinki/E

Keihäs 800u

62.89

Jaakko Kuismanen ’97

 

17.6.14

Nurmijärvi/K

700

76.64

Arto Härkönen '59

 

13.7.76

Vantaa/H

10-ottelu

7182

Samuli Bryggare ‘91

 

8.6.08

Jyväskylä

 

 

14,74-36.36-355-55.85-36,16-11,53-700-14.09-184-2.54,81

 

 

 

4x100 m

 

 

42,48

 

 

Carlo Rogers ’90, Roni Ollikainen ’90, Ossi Linkoaho ’90, Toni Sofronjuk ’90

 

7.7.07

 

 

Turku

 

 

4x300 m

 

 

2.22,34

Ossi Linkoaho ’90, Pauli Kurvinen ‘91, Roni Ollikainen ’90, Toni Sofronjuk ’90

 

8.7.07

Turku

4x400 m

 

 

3.28,10

 

 

Kalle Simpanen, ‘80, Antti Heinonen '81, Juha Jääskeläinen ‘80, Sauli Pahlman '81

 

6.7.97

 

 

Kalajoki

 

 

3x800 m

 

5.58,73

 

Ilkka Korosuo '85, Aki Nummela '85, Tapani Virtanen '85

 

6.7.02

Lohja

4x800 m

8.08,66

Kim Eiroma ‘76, Mikko Pulkkinen ‘76, Tony Reponen '76, Mikko Simos '76

 

12.7.92

Oulu

4x100 m aj

 

 

52,68

 

 

Carlo Rogers ’'90, Samuli Bryggare ’91, Roni Ollikainen ’90, Toni Sofronjuk ’90

 

8.7.07

 

Turku

 

 

 

 

 

 

 

 

MIEHET-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

11,18

Rami Jokinen '85

 

5.6.01

Espoo/Le

 

11,18

Joni Heikkilä ’97

 

4.8.13

Tuusula/H

200 m

22,24

Sauli Pahlman '81

 

31.7.97

Nokia

300 m

35,20

Jimi Råman ’96

 

18.8.12

Espoo/Le

400 m

49,78

Sauli Pahlman '81

 

16.8.97

Turku

800 m

1.56,65

Julius Uutela ’97

 

12.6.13

Janakkala

1500 m

4.04,81

Mikael Talasjoki '79

 

5.8.95

Helsinki/E

3000 m

8.45,85

Mikael Talasjoki '79

 

18.8.95

Hyvinkää

100 m aj 91,4

13,32

Tomi Peltola ‘81

 

15.6.97

Espoo/Le

110 m aj 91,4

14,63

Carlo Rogers ’90

 

18.8.06

Janakkala

300 m aj 84,0

38,89

Sauli Pahlman ’81

 

24.7.97

Espoo/Le

1500 m ej

4.19,4

Ilkka Äyräväinen ’60

 

8.8.76

Hyvinkää

Korkeus

187

Tapio Salmi ’48

6.10.64

Helsinki/E

 

187

Henri Heiskanen ’75

 

19.7.91

Parkano

 

187

Asko Kilpeläinen ’76

 

19.7.91

Parkano

Seiväs

430

Tom Venho ’62

 

29.7.78

Heinola

Pituus

709

Joni Heikkilä ’96

 

19.8.12

Vaasa

3-loikka

14.43

Ari Vähä-Ojala ’47

 

22.7.73

Varkaus

Kuula 5,44

15.53

Esa Salomaa ’47

 

15.7.63

Helsinki/E

Kiekko 1,5

51.02

Jussi Matikkala ‘66

 

16.9.82

Helsinki/E

Moukari 5,44

53.04

Jussi Ankkuriniemi ‘70

 

27.9.86

Helsinki/E

Keihäs 700

65.30

Arto Härkönen ’59

 

17.6.75

Riihimäki

600

78.78

Arto Härkönen '59

 

13.7.76

Vantaa/H

10-ottelu

6670

Samuli Bryggare ‘91

 

15.7.07

Asikkala

 

 

11,47-641-15.27-172-36,97-36.43-370-57.90-2.59,55

 

 

 

 

NAISET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

11,33

Helinä Laihorinne '56

 

9.9.79

Mexico City, MEX

200 m

22,96

Pirjo Häggman (Wilmi) '51

 

2.7.76

Turku

400 m

50,56

Pirjo Häggman (Wilmi) '51

 

29.7.76

Montreal, CAN

800 m

2.02,12

Kaisa Ylimäki (Siitonen) '60

 

5.8.86

Jyväskylä

1500 m

4.10,69

Kaisa Siitonen '60

 

22.8.89

Tuusula

3000 m

9.02,91

Kirsi Valasti ‘69

 

13.6.89

Turku

5000 m

16.12,91

Minna Lamminen (Nummela) ‘82

 

14.9.02

Helsinki/E

10000 m

33.16,03

Tuija Toivonen ‘58

 

30.6.92

Helsinki

Puolimaraton

1.15.55

Minna Lamminen (Nummela) ‘82

 

4.10.14

Hanko

Maraton

2.28.59

Tuija Toivonen '58

 

29.9.91

Berliini, GER

100 m aj

13,64

Katri Hiltunen ‘85

 

23.8.05

Lahti

400 m aj

56,76

Anna Suurnäkki '67

 

28.8.90

Split, YUG

3000 m ej

11.22,96

Pauliina Martikainen ’93

8.7.08

Eläintarha

Korkeus

182

Niina Masalin ‘77

 

3.9.05

Helsinki/E

Seiväs

420

Tiina Taavitsainen ’85

 

29.6.08

Somero

Pituus

679

Ringa Ropo '66

 

4.8.91

Tukholma, SWE

3-loikka

13.10

Ringa Ropo '66

 

5.7.92

Jyväskylä

Kuula

12.60

Jenna Sikiö ’86

 

27.7.11

Nurmijärvi/K

Kiekko

36.88

Ringa Ropo '66

 

7.9.91

Oulu

Moukari

45.75

Janette Savolainen ’88

 

6.9.04

Helsinki/E

Keihäs

53.46

Katja Nokelainen ‘79

 

6.7.03

Pihtipudas

7-ottelu

5386

Tiina Säily ’92

 

14.7.13

Tampere

 

 

14,57-169-11.70-26,83-549-45.22-2.21,84

 

 

 

3000 m kävely

14.46,17

Sonja Aaltomaa ’96

 

20.8.10

Helsinki/E

5000 m kävely

26.32,90

Sonja Aaltomaa ’96

 

22.6.10

Vantaa/Hh

4x100 m

 

46,24

 

Outi Tiilikainen '71, Heidi Suomi '75, Lotta Bryggare '65, Ringa Ropo '66

 

16.7.94

 

Iisalmi

 

4x400 m

 

 

3.44,64

Lotta Suviranta ‘65, Riitta Vesanen ‘62, Kaisa Ylimäki ‘60, Anna Suurnäkki ‘67

 

12.7.87

Espoo/Le

4x800 m

 

 

8.38,97

 

 

Anna Suurnäkki '67, Tuija Toivonen '58, Lotta Suviranta '65, Kaisa Siitonen '60

 

15.7.89

 

 

Lappeenranta

 

 

 

 

 

 

 

 

NAISET-22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

11,51

Helinä Laihorinne '56

 

10.7.78

Kouvola

200 m

23,66

Helinä Laihorinne '56

 

4.8.78

Kokkola

400 m

52,71

Pirjo Wilmi '51

 

16.9.73

Helsinki

800 m

2.02,15

Suvi Myllymäki (Selvenius) '80

 

10.7.02

Tampere

1500 m

4.16,36

Pia Lautala '70

 

8.7.87

Varkaus

3000 m

9.02,91

Kirsi Valasti '69

 

13.6.89

Turku

5000 m

17.33,93

Minna Nummela ‘82

 

14.9.02

Helsinki/E

10000 m

39.07,03

Kirsi Valasti ‘69

 

29.7.88

Sudbury, CAN

Maraton

2.56.39

Veera Vainio ’92

 

19.5.13

Kööpenhamina/DEN

100 m aj

13,64

Katri Hiltunen ‘85

 

23.8.05

Lahti

400 m aj

57,63

Anna Suurnäkki '67

 

10.8.89

Lahti

3000 m ej

11.22,96

Pauliina Martikainen ’93

8.7.08

Eläintarha

Korkeus

175

Niina Masalin ‘77

 

24.7.99

Birmingham, GBR

 

175

Nea Pronin ’97

 

24.8.11

Vantaa/Hh

Seiväs

415

Aino Siitonen ’94

 

11.6.14

Jyväskylä

Pituus

616

Pirkko Helenius ’50

 

16.9.73

Helsinki

3-loikka

12.61

Reetta Hallila ’83

 

10.8.03

Helsinki             

Kuula

12.36

Jaana Reinholm ‘68

 

23.5.87

Vierumäki

Kiekko

32.68

Salla Ankkuriniemi ‘72

 

12.8.89

Tampere

Moukari

45.75

Janette Savolainen ’88

 

6.9.04

Helsinki/E

Keihäs

51.57

Katja Nokelainen ‘79

 

18.7.00

Lahti

7-ottelu

5386

Tiina Säily ’92

 

14.7.13

Tampere

 

 

14,57-169-11.70-26,83-549-45.22-2.21,84

 

 

 

3000 m kävely

14.46,17

Sonja Aaltomaa ’96

 

20.8.10

Helsinki/E

5000 m kävely

26.32,90

Sonja Aaltomaa ’96

 

22.6.10

Vantaa/Hh

 

 

 

 

 

 

NAISET-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

11,95

Heidi Suomi ‘75

 

29.6.93

Helsinki/E

200 m

24,09

Heidi Suomi '75

 

10.7.94

Tuusula

400 m

53,36

Heidi Suomi '75

 

9.7.94

Tuusula

800 m

2.07,1

Pia Lautala ‘70

 

19.7.87

Joutsa

1500 m

4.16,36

Pia Lautala ‘70

 

8.7.87

Varkaus

3000 m

9.17,10

Satu Raimiala '69

 

25.7.86

Vaasa

5000 m

18.35,67

Alli Walden ’95

 

10.9.13

Vantaa/Hh

10000 m

39.07,03

Kirsi Valasti ’69

 

29.7.88

Sudbury/CAN

100 m aj

13,74

Oona Hujanen ’94

 

11.8.13

Lappeenranta

400 m aj

59,57

Oona Hujanen ’94

 

17.8.13

Espoo/Le

2000 m ej

7.31,99

Pauliina Martikainen ’93

 

13.6.09

Jyväskylä

3000 m ej

11.22,96

Pauliina Martikainen ’93

8.7.08

Eläintarha

Korkeus

175

Nea Pronin ’97

 

24.8.11

Vantaa/Hh

Seiväs

405

Aino Siitonen ’94

 

29.6.13

Somero

Pituus

599

Sofia Sadeharju ‘89

 

22.6.08

Mannheim, GER

3-loikka

12.58

Salla Kääriäinen ’90

 

25.7.07

Belgrad, SRB

Kuula

12.36

Jaana Reinholm ‘68

 

23.5.87

Vierumäki

Kiekko

32.68

Salla Ankkuriniemi ‘72

 

12.8.89

Tampere

Moukari

45.75

Janette Savolainen ’88

 

6.9.04

Helsinki/E

Keihäs u

v

49.09

51.28

Jenna Sikiö ’86

Jaana Reinholm ’68

 

12.9.04

8.8.87

Turku

Imatra

7-ottelu

5281

Mia Puustinen ’74

 

5.9.93

Kuopio

 

 

14,14-168-10.27-25,06-565-35.10-2.25,87

 

 

 

3000 m kävely

14.46,17

Sonja Aaltomaa ’96

 

20.8.10

Helsinki/E

5000 m kävely

26.32,90

Sonja Aaltomaa ’96

 

22.6.10

Vantaa/Hh

4x100 m

 

 

47,15

 

 

Mia Puustinen ’74, Annika Haapala ’74, Heidi Suomi ’75, Elina Kallionpää ’74

 

11.7.92

 

 

Oulu

 

 

4x400 m

 

 

3.47,42

 

 

Elina Kallionpää ’74, Mia Puustinen ’74, Annika Haapala ’74, Heidi Suomi ’75

 

12.7.92

 

 

Oulu

 

 

3x800 m

 

6.36,11

 

Tiina Luoma ’70, Kirsi Valasti ’69, Pia Lautala ’70

 

15.7.89

 

Lappeenranta

 

4x800 m

 

 

9.30,31

Oona Hujanen ‘94, Ella Mishael ‘94, Annika Harri ‘93, Pauliina Martikainen ’93

 

15.6.08

Leppävaara

4x100 m aj

 

 

58,78

 

 

Mia Puustinen ’74, Annika Haapala ’74, Hanna Järvenpää ’74, Saara Simpanen ’74

 

25.6.92

 

 

Helsinki/E

 

 

 

 

 

 

 

 

NAISET-17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

12,22

Hanna Laine ‘93

 

23.8.09

Seinäjoki

200 m

24,74

Heidi Suomi ‘75

 

4.7.92

Jyväskylä

300 m

39,84

Kamilla Nurminen ’95

 

25.7.11

Espoo/Le

400 m

55,39

Heidi Suomi '75

 

29.8.92

Espoo/Le

800 m

2.07,1

Pia Lautala '70

 

19.7.87

Joutsa

1500 m

4.16,36

Pia Lautala '70

 

8.7.87

Varkaus

3000 m

9.17,10

Satu Raimiala '69

 

25.7.86

Vaasa

5000 m

18.35,6

Laura Salminen ’87

 

17.9.03

Helsinki/P

100 m aj 76,2

14,10

Oona Hujanen ’94

 

16.6.10

Nurmijärvi/K

84,0

14,70

Kirsi Salovaara ‘67

 

8.9.84

Savonlinna

300 m aj 76,2

42,17

Oona Hujanen ’94

 

30.6.11

Jämsä/J

400 m aj 76,2

60,66

Oona Hujanen ’94

 

7.8.11

Turku

1500 m ej

5.00,49

Pauliina Martikainen ’93

 

29.8.09

Göteborg/SWE

2000 m ej

7.31,99

Pauliina Martikainen ’93

 

13.6.09

Jyväskylä

3000 m ej

11.22,98

Pauliina Martikainen ’93

8.7.08

Helsinki/E

Korkeus

175

Nea Pronin ’97

 

24.8.11

Vantaa/Hh

Seiväs

355

Saara Halme ’97

 

2.8.14

Kuopio

Pituus

578

Sofia Sadeharju ’89

 

26.8.06

Espoo/Le

3-loikka

12.58

Salla Kääriäinen ’90

 

25.7.07

Belgrad, SRB

Kuula 4

11.62

Katriina Auvinen ‘82

 

14.9.99

Helsinki/E

3

12.99

Katriina Auvinen ‘82

 

15.8.99

Pori

Kiekko

32.68

Salla Ankkuriniemi ‘72

 

12.8.89

Tampere

Moukari

45.75

Janette Savolainen ’88

 

6.9.04

Helsinki/E

Keihäs

45.07

Katriina Auvinen ’82

 

29.6.99

Helsinki/V

7-ottelu

4860

Tiina Säily ‘92

 

25.7.08

Rakvere, EST

 

 

14,67-154-11.90-26,97-515-38.82-2.29,90

 

 

 

3000 m kävely

14.46,17

Sonja Aaltomaa ’96

 

20.8.10

Helsinki/E

5000 m kävely

26.32,90

Sonja Aaltomaa ’96

 

22.6.10

Vantaa/Hh

4x100 m

 

47,94

 

Riina Sundqvist ’93, Narda Ortila ’94, Hanna Laine ’93, Hanna Vihervaara ’93

 

10.7.10

 

Pedersöre

4x300 m

 

2.42,72

 

Venla Valle ’95, Emmi Keinänen ’98, Nea Pronin ’97, Kamilla Nurminen ’95

 

15.7.12

 

Pori

 

4x400 m

 

 

4.01,15

Essi Linnola ‘78, Jenni Wennervirta ‘78, Katja Auvinen ‘78, Anne-Mari Alen ‘78

 

14.6.95

Espoo/Le

3x800 m

 

6.41,22

 

Kirsi Valasti ’69, Satu Raimiala ’69, Pia Lautala ’70

 

10.7.85

 

Tornio

 

4x800 m

 

 

9.30,31

Oona Hujanen ‘94, Ella Mishael ‘94, Annika Harri ‘93, Pauliina Martikainen ’93

 

15.6.08

Espoo/Le

4x100 m aj

 

 

58,75

 

 

Sofia Sadeharju ’89, Anniina Laitinen ’89, Milla Lintilä ’89, Heli Mishael ’90

 

9.7.06

 

 

Mikkeli

 

 

 

NAISET-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

12,22

Hanna Laine ‘93

 

23.8.09

Seinäjoki

200 m

25,40

Kamilla Nurminen ’

 

25.7.11

Espoo/Le

300 m

39,84

Kamilla Nurminen ’95

 

25.7.11

Espoo/Le

400 m

57,02

Ella Mishael ’94

 

1.8.09

Espoo/Le

800 m

2.09,06

Pia Lautala '70

 

6.6.86

Nice/FRA

1500 m

4.26,37

Pia Lautala '70

 

5.6.86

Nice/FRA

3000 m

9.48,20

Pia Lautala '70

 

8.7.86

Helsinki/E

5000 m

18.35,6

Laura Salminen ’87

 

17.9.03

Helsinki/P

100 m aj 76,2

14,10

Oona Hujanen ’94

 

16.6.10

Nurmijärvi/K

84,0

14,88

Sofia Sadeharju ’89

 

18.9.04

Tampere

300 m aj

43,12

Oona Hujanen ’94

 

28.8.10

Espoo/Le

400 m aj

61,47

Oona Hujanen ’94

 

8.8.10

Kajaani

1500 m ej

5.00,49

Pauliina Martikainen ’93

 

29.8.09

Göteborg/SWE

2000 m ej

7.31,99

Pauliina Martikainen ’93

 

13.6.09

Jyväskylä

3000 m ej

11.22,98

Pauliina Martikainen ’93

8.7.08

Helsinki/E

Korkeus

175

Nea Pronin ’97

 

24.8.11

Vantaa/Hh

Seiväs

341

Linda Sällström ’88

 

3.8.04

Turku

Pituus

578

Sofia Sadeharju ’89

 

26.8.06

Espoo/Le

3-loikka

12.45

Salla Kääriäinen ’90

 

21.7.06

Jyväskylä

Kuula 4

10.24

Liisa Brander ’62

 

14.8.76

Vantaa/Hh

3

12.75

Tiina Säily ’92

 

9.9.07

Helsinki/E

Kiekko

32.24

Salla Ankkuriniemi ‘72

 

30.7.88

Järvenpää

Moukari

45.75

Janette Savolainen ’88

 

6.9.04

Helsinki/E

Keihäs

42.98

Katriina Auvinen ’82

 

25.7.98

Kuopio

7-ottelu

4860

Tiina Säily ‘92

 

25.7.08

Rakvere, EST

 

 

14,67-154-11.90-26,97-515-38.82-2.29,90

 

 

 

3000 m kävely

14.46,17

Sonja Aaltomaa ’96

 

20.8.10

Helsinki/E

5000 m kävely

26.32,90

Sonja Aaltomaa ’96

 

22.6.10

Vantaa/Hh

 

 

Seppo Martiskainen 5.1.2014

   Helsingin Kisa-Veikot
PL 1
00251
Helsinki
Toiminnanjohtaja Reijo Siitonen
040 506 6482 , toimisto(ät)helsinginkisaveikot.fi