HKV Pohjola Terveyden hoitopolku HKV:n jäsenille
HKV HKV:n syysmaastojen tulokset
Sunnuntaina kisailtiin Pirkkolassa HKV:n syysmaastot. Hyvää menoa aina 5-vuotiasta aikuisiin.


HKV:n Syysmaastot Pirkkola 14.10.2018

Hölkkätonni

1. Teemu Ojanne 3.49.4
2. Terhi Vehko 4.05.1
3. Casimir Hautamäki 4.19.3
4. Elsa Kaunisvuo 4.58.1
5. Anni Kujansivu 5.10.5
6. Paula Kujansivu 5.12.1
7. Samuel Adun 5.12.3
8. Urho Aro 5.12.6
9. Leona Kaunisvuo 6.08.3

Tytöt 5v. 500m

1. Emma Grönfors 2.33.8
2. Lily Honkala 2.35.1
3. Isla Perttula 2.43.0
4. Meeri Aro 2.48.3
5. Lum Gürler 3.25.5

Pojat 5v. 500m

1. Luukas Törmälä 2.32.2
2. Emil Sulander 2.33.2
3. Simeon Hautamäki 2.42.8
4. Sisu Pakarinen 3.11.6
5. Carmelo Peter 3.35.3

Tytöt 7v. 800m

1. Enia Gürler 3.26.6
2. Frida Nevalainen 3.46.8
3. Rosa Sulander 3.50.2
4. Kiia Purunen 4.01.7
5. Emma Purunen 4.09.9

Pojat 7v. 800m

1. Anton Perttula 3.09.2
2. Roope Asikainen 3.20.2
3. Tarmo Aro 4.20.3
4. Paavo Häikiö 4.26.5
5. Elmo Hänninen 4.42.8

Tytöt 9v. 1000m

1. Iida Perttula 4.36.7
2. Siiri Lehti 4.41.4
3. Mette Honkala 4.42.9
4. Luna Lee 4.47.9
5. Elle Hänninen 4.51.7
6. Hilla Puurunen 5.01.3
7. Lumi Steiner 5.12.5
Julia Hautamäki DNF

Pojat 9v. 1000m

1. Elias Uittamo 4.16.8
2. Aaron Adun 4.27.6
3. Olavi Ojanne 4.39.6

Tytöt 11v.2000m

1. Taimi Vallinoja 8.37.0
2. Siiri Paavonen 12.08.8
3. Iiris Paavonen -13 15.50.7

Pojat 11v.2000m

1. Valtteri Asikainen 9.07.1
2. Julius Steiner 9.24.3
3. Daniel Lee 10.20.2

Tytöt 13v.3000m

1. Venla Virrantuomi 11.41.2
2. Venny Auvonen 13.10.1
3. Terhi Vehko 13.10.8
4. Nora Korelin 13.20.2
5. Kira Koskiniemi 15.33.6

Pojat 13v.3000m

1. Jaakko Siltala 11.12.2
2. Oliver Asikainen 11.36.1
3. Arttu Paananen 14.48.5
4. Lauri Hirsto 17.03.4

Tytöt 15v.3000m

1. Mona Korelin 12.39.2
2. Krista Korhonen 12.52.1
3. Nikita Kumpulainen 13.15.5
4. Olivia Tirkkonen 13.19.3
5. Emilia Voutilain 13.25.4
6. Tuuli Vallinoja 14.46.5
7. Fanny Karjalahti 14.54.9
8. Helmi Saukkonen 17.02.6
9. Alexandra Viljanen 17.03.6

Pojat 15v.3000m

1. Benjamin Lee 10.14.5
2. Simeon Vorselman 11.04.4
3. Miki Laakso 11.41.8
4. Paavo Niinikoski 11.47.2
5. Jere Raunio 11.55.4
6. Pyry Koskiniemi 13.05.6
7. Ville Kylmäpuro 13.11.9
8. Oliver Westerlun 13.19.9
9. Kare Lysmä 13.27.8

Naiset 17v3000m

1. Aino Delcos 16.07.9
2. Siiri Koskinen 16.45.9

Miehet 17v3000m

1. Saska Rauhala 10.09.2

Naiset 19v3000m

1. Elli Häikiö 13.35.8

Miehet 19v3000m

1. Niko Viljola 9.48.1
2. Mikael Lindberg 12.57.3

Naiset 3000m

1. Virve Viljola 14.52.4

Miehet 3000m

1. Toni Järvinen 17.56.2
   Helsingin Kisa-Veikot
PL 1
00251, Helsinki