HKV:n aikuisurheilijoiden marrashallit 26.11.2017

 

Helsingin Liikuntamylly

Sarjat M/N 30+, viiden vuoden välein.

Ilmoittautuminen: kilpailukalenteri.fi tai mika.siimes@nemokustannus.fi

10 euroa / laji 24.11. mennessä, jälki-ilmoittautuminen 15 euroa viimeistään tunti ennen lajin alkua. HKV:n jäsenille 5 euroa laji.

HKV:n tili FI66 1025 3000 2292 14

Lisätietoja: mika.siimes@nemokustannus.fi

Juoksulajeissa ja kävelyssä varmistus 30 min ennen lajin alkua. Aitajuoksuun vain ennakkoilmoittautuneet.

 

14.30 kilpailualueelle pääsee verryttelemään

 

14.45 kuula M30-M55

 

15.00 60 m aj; 800 m, pituus M60+, 3-loikka M30-M55

 

16.00 pituus N, 3-loikka M60+, kuula M60-M65

 

16.15 60 m

 

16.30 kuula M70+

 

16.45 seiväs

 

17.00 pituus M30-M55, 3-loikka N

 

17.15 200m

 

17.45 kuula N

 

18.00 3000 m kävely

 

Aikuisurheilijoiden Marrashallit
Liikuntamylly
26.11.2017

TULOKSET


M30 60 m


  1. Aleksi Rantonen                         HKV                                 7,71
  2. Jan Paldán                              HKV                                 8,11
     Heikki Helastinen                       Jämsänkosken Ilves                   DNS
     Pekka Ruuska                            Nuorlahden Ponnistus                 DNS

Kilpailun ulkopuolella
     Tuukka Heinonen (1996)                  Helsingin Tarmo                     7,14
     Juha Tuomainen (1994)                   VU              7,84


M30 200 m

  1. Aleksi Rantonen                         HKV                                25,10
  2. Jan Paldán                              HKV                                27,34
  3. Ville Lavikainen                        HKV                                29,06


M30 800 m

  1. Ville Lavikainen                        HKV                              2.29,24
  2. Heikki Helastinen                       Jämsänkosken Ilves               3.37,09


M30 Pituus

  1. Mikko Piispa                            HKV                                 5,01                
          4,98  5,01  x  4,78  5,01  x
             
  2. Olli Horttana                           Kaipolan Vire                       4,49                
          4,04  4,27  4,44  4,40  4,34  4,49
             
  3. Pekka Ruuska                            Nuorlahden Ponnistus                4,28               
          x  3,73  3,84  x  x  4,28
 
  4. Heikki Helastinen                       Jämsänkosken Ilves                  4,04                
          3,59  2,83  3,75  3,58  3,89  4,04
             
             
M30 Kolmiloikka

  1. Olli Horttana                           Kaipolan Vire                       9,60                
          x  x  8,72  8,99  9,31  9,60
             

M30 Kuula

  1. Pekka Ruuska                            Nuorlahden Ponnistus                7,84
           7,11  7,84  7,70  6,10  7,35  7,32


M35 60 m

  1. Aku Kallio                              LeKiYU                              7,85
  2. Veli-Matti Mannila                      Helsingin Tarmo                     8,25
  3. Ville Ryhänen                           EsboIF                              8,32


M35 200 m

  1. Ville Ryhänen                           EsboIF                             26,30
  2. Veli-Matti Mannila                      Helsingin Tarmo                    28,37


M35 800 m

  1. Tuomas Sandberg                         ÅIFK friidrott                   2.23,50


M35 60 m aj

  1. Ville Ryhänen                           EsboIF                             11,30


M35 Pituus

  1. Teemu Salminen                          Toijalan vauhti                     5,27                
          5,15  5,01  5,07  5,27  4,90  x
 
  2. Aku Kallio                              LeKiYU                              5,27                
          4,52  4,92  4,97  5,08  x  5,27
             
  3. Antti Pitkänen                          LUU                                 3,33                
          2,99  x  3,33  3,14  3,12  x
             

M35 Kolmiloikka

  1. Antti Pitkänen                          LUU                                 7,70                
          7,59  7,55  7,56  7,70  x 7,50
             

M40 60 m

  1. Henry Andberg                           HKV                                 7,93
  2. Timo Pesonen                            HKV                                 8,41
  3. Tuomo Nurminen                          LS35+                               8,67


M40 200 m

  1. Henry Andberg                           HKV                                26,38


M40 60 m aj

  1. Henry Andberg                           HKV                                10,03
  2. Tuomo Nurminen                          LS35+                              11,47


M40 Pituus

  1. Henry Andberg                           HKV                                 5,49                
          x  4,99  5,49  x  x  x
             

M40 Kuula

  1. Jani Seppälä                            Keravan Urheilijat                 12,19
          11,81  12,19  11,49  12,05  12,18  11,77
 
  2. Henry Andberg                           HKV                                10,40
          10,21  10,20  10,36  10,36  10,31  10,40


M45 60 m

  1. Petri Tauriainen                        VSVU                                7,58
  2. Teemu Aaltonen                          HKV                                 7,91
  3. Jarkko Piekkari                         Hämeenlinnan Tarmo                  8,38


M45 200 m

  1. Petri Tauriainen                        VSVU                               25,11
  2. Teemu Aaltonen                          HKV                                25,83


M45 800 m

  1. Mika Perkiömäki                         KP                               2.25,90
  2. Marko Äikäs                             KU-58                            2.30,70


M45 Pituus

  1. Marko Äikäs                             KU-58                               4,98                
          4,47  4,66  4,79  4,98  4,70  4,70
             

M45 Kuula

  1. Vesa Merinen                            Tapanilan Erä                      11,18
          10,24  11,18  10,27  10,64  10,64  10,20


M50 60 m

  1. Paavo Reilson                           LUU                                 8,35
  2. Tommi Hovén                             Lapinjärven Urheilijat              8,36
  3. Mats Skön                               Korson Kaiku                        8,60
  4. Jukka Hannula                           HKV                                 8,73 
  5. Jukka Hieta                             HKV                                 8,73
  6. Tuomo Vanhanen                          Tapanilan Erä                      11,15


M50 200 m

  1. Tuomo Vanhanen                          Tapanilan Erä                      26,99
  2. Tommi Hovén                             Lapinjärven Urheilijat             27,66
  3. Paavo Reilson                           LUU                                27,78
  4. Jukka Hieta                             HKV                                29,95
  5. Andrei Provorkov (29.06.1965)           Alfons Håkans                      33,27


M50 800 m

  1. Jari Pekonen                            Porvoon Urheilijat               2.33,47
  2. Juha Heininen                           Porvoon Urheilijat               2.33,81
  3. Andrei Provorkov                        Alfons Håkans                    2.42,56


M50 60 m aj

  1. Tommi Hovén                             Lapinjärven Urheilijat             10,52


M50 Seiväs

  1. Jukka Hannula                           HKV                                  260
         240  260  280
           O    O  xxx


M50 Pituus

  1. Paavo Reilson                           LUU                                 5,02                
          5,02  x  -  -  -  -
             

M50 Kolmiloikka

  1. Jukka Hannula                           HKV                                 9,88                
          9,14  9,50  -  9,88  -  -
             
  2. Petri Korander                          ViUv                                9,70                
          9,70  x  x  -  -  -
             

M50 Kuula

  1. Jaakko Stenius                          HKV                                12,13
          x  x  x  12,13  x  x
 
  2. Vesa Mäkilä                             VU                                  9,69
          x 8,97  9,69  x  9,43  9,46


M55 60 m

  1. Risto Salonen                           KP                                  8,25
  2. Tapani Nippala                          KP                                  8,53
  3. Erik Strömberg                          HKV                                 8,58
  4. Veijo Kylmäpuro                         HKV                                 8,60
  5. Jari Tammi                              HKV                                 8,79
  6. Pekka Björklund                         KU-58                              10,07
     Valeri Fedjushin                        Jump                                 DNS


M55 200 m

  1. Risto Salonen                           KP                                 27,84
  2. Jari Tammi                              HKV                                28,17
  3. Veijo Kylmäpuro                         HKV                                28,33
  4. Pertti Kylmälä                          LS35+                              28,53


M55 800 m

  1. Pertti Kylmälä                          LS35+                            2.20,51
  2. Christer Strömberg                      HKV                              2.29,71


M55 Seiväs

  1. Risto Järvi                             EspTa                                310
         310  320
         XXO  XXX


M55 Pituus

  1. Tapani Nippala                          KP                                  4,36                
         4,31  4,36  4,20  4,10  -  -
             

M55 Kolmiloikka

  1. Valeri Fedjushin (11.09.1960)           Jump                               10,79                
         x  10,55  x  x  x  10,79
             

M60 60 m

  1. Markku Rautasalo                        Kangasniemen Kalske                 9,20
     Harri Huotari                           HKV                                  DNS


M60 200 m

  1. Veijo Rytkönen                          HKV                                29,92


M60 800 m

  1. Jouko Rannanpää                         HSU                              2.49,74
  2. Kyösti Lehto                            Spove                            2.54,69


M60 Kuula

  1. Eino Lindholm                           KU-58                              12,43
         x  12,03  12,31  x  x  12,43


M65 60 m

  1. Heimo Elonen                            VSVU                                8,42
  2. Ari Aartola                             HKV                                 8,70
  3. Markku Penttilä                         EspTa                               9,04
  4. Risto Kemppainen                        ViUv                                9,08
  5. Seppo Tenitz                            VU                                  9,62
  6. Paavo Tomminen                          Kymen Urheiluveteraanit             9,74
  7. Lasse Kyrö                              HKV                                 9,85
  8. Jouni Särkijärvi                        Espoon Tapiot                      11,16


M65 200 m

  1. Markku Penttilä                         EspTa                              30,98
  2. Risto Kemppainen                        ViUv                               31,61
  3. Seppo Tenitz                            VU                                 32,44
  4. Veli-Markku Kauhajärvi                  HKV                                35,30
     Paavo Tomminen                          Kymen Urheiluveteraanit              DNS


M65 800 m

  1. Paavo Tomminen                          Kymen Urheiluveteraanit          3.01,53
  2. Visa Turunen                            Spove                            3.05,27


M65 60 m aj

  1. Lasse Kyrö                              HKV                                12,89
     Jarmo Lipasti                           VSVU                                 DNS


M65 3000 m kävely

  1. Taisto Lehtinen                         Spove                           23.56,57


M65 Seiväs

  1. Seppo Saarela                           RiihKi                               280
         270  280  290
          XO   XO  XXX

  2. Lasse Kyrö                              HKV                                  220
         220  240
           O  XXX


M65 Pituus

  1. Ari Aartola                             HKV                                 4,92                
          4,47  x  4,82  4,92  -  4,69
             
  2. Lasse Kyrö                              HKV                                 4,02                
          4,01  x  3,87  4,02  x  3,88
             
  3. Jouni Särkijärvi                        Espoon Tapiot                       3,36                
          3,23  3,07  3,21  3,24  x  3,36        
             

M65 Kolmiloikka

  1. Ari Aartola                             HKV                                10,37                
          9,82  9,99  10,20  x  10,37  -
             
  2. Seppo Saarela                           RiihKi                              9,27                
          9,08  9,27  9,09  9,10  9,06  9,24
             
  3. Jouni Särkijärvi                        Espoon Tapiot                       7,29                
          6,73  6,88  7,26  7,29  6,65  -
             

M65 Kuula

  1. Reijo Sundell                           ViUv                               10,70
          10,37  x  x  10,57  10,70  x


M70 60 m

  1. Vesa Mäki                               LUU                                 8,87
  2. Veikko Rantala                          HKV                                 9,17
  3. Georg Dunkel                            KU-58                               9,37
  4. Kari-Pekka Huomo                                                            9,78
  5. Pekka Mantere                           Spove                               9,97
  6. Jouko Teinilä                           VSVU                               10,29


M70 200 m

  1. Vesa Mäki                               LUU                                30,47
  2. Jukka Helkama                           VSVU                               33,75
  3. Kari-Pekka Huomo                                                           33,97
     Markku Juopperi                         Spove                                DNS


M70 800 m

  1. Markku Juopperi                         Spove                            2.53,88


M70 60 m aj

  1. Jukka Helkama                           VSVU                               11,96


M70 Seiväs

     Antti Kalliomäki                        HKV                                   NH
         310
         XXX


M70 Pituus

  1. Vesa Mäki                               LUU                                 4,65                
          4,43  4,43  4,65  4,44  4,54  x
             

M70 Kuula

  1. Tapani Ruotanen                         Helsingin Jyry                      9,99
           9,60  9,87  x  9,98  9,81  9,99

  2. Ari Siren                               HKV                                 9,43
           9,43  x  x  x  9,32  x


M75 60 m

  1. Martti Jaatinen                         Spove                              10,19
  2. Tuomo Ilomäki                           Viherlaakson Veikot                10,80
  3. Veikko Pihlainen                        Spove                              11,10


M75 200 m

  1. Antero Markunsalo                       KuopRei                            33,50
  2. Tuomo Ilomäki                           Viherlaakson Veikot                39,08


M75 800 m

  1. Viljo Komulainen                        Spove                            3.20,01


M75 3000 m kävely

  1. Hannu Penttilä                          VSVU                            21.59,47


M75 Pituus

  1. Martti Jaatinen                         Spove                               3,89                
          3,57  3,72  3,88  3,85  3,89  -
             
  2. Antero Markunsalo                       KuopRei                             3,68                
          x  3,44  -  3,15  3,68  3,62
             
  3. Olavi Horn                              PU                                  3,35                
          3,06  3,15  3,35  3,25  3,22  3,04
             
  4. Veikko Pihlainen                        Spove                               3,11                
          3,11  x  2,99  2,72  2,99  2,88
             

M75 Kolmiloikka

  1. Antero Markunsalo                       KuopRei                             8,15                
          7,95  8,15  8,04  x  8,06  7,92
             
  2. Olavi Horn                              PU                                  7,63                
          7,37  7,40  7,63  -  -  -
             

M75 Kuula

  1. Olavi Horn                              PU                                 10,33
          10,33  9,75  x  9,67  9,90  9.71

  2. Kaarlo Valasjärvi                       HKV                                 9,19
           8,94  9,05  9,19  x  x  9,17

  3. Veikko Pihlainen                        Spove                               7,94
           x  7,94  7,87  x  x  x


M80 800 m

  1. Sulo Kiirla                             Spove                            3.50,00


M80 Kuula

  1. Kalevi Tiikkaja                         Spove                              10,81
          9,99  9,87  10,60  10,48  10,81  x


M85 Kuula

  1. Esa Vuorinen                            Spove                               9,22
          8,66  8,98  9,22  x  x  9,22


N30 60 m

  1. Virpi Vähäkangas                        Keravan urheilijat                  8,94
  2. Laura Nurminen                          Hämeenlinnan Tarmo                  8,99
  3. Ida Hellman                             LUU                                 9,07
  4. Jasmin Rinne                            HKV                                 9,26
  5. Pauliina Silvonen                       HKV                                 9,57

Kilpailun ulkopuolella:

     Iira Laatunen (1991)                    VU                                  8,51
     Suvi-Tuuli Saarnio (1988)               HKV                                 9,07


N30 200 m

  1. Ida Hellman                             LUU                                30,85
 

N30 Kuula

Kilpailun ulkopuolella:

     Tiina Hutri (1988)                      HKV                                 7,16
           6,92  6,95  7,16  x  6,73  x


N35 60 m

  1. Noora Kajander                          HKV                                 9,10
  2. Minna Rantala                           HKV                                 9,12
  3. Sara Lehtovuori                         LUU                                 9,24


N35 200 m

  1. Sara Lehtovuori                         LUU                                29,97
  2. Minna Rantala                           HKV                                32,03


N35 800 m

  1. Jenni Lautiala                          SalVi                            2.33,04
  2. Sara Lehtovuori                         LUU                              2.40,97


N35 Kuula

  1. Tiina Helminen                          KUY                                 8,42
           7,00  8,41  7,99  8,42  7,53  8,24

  2. Sisko Minkkinen                         Toivakan Rivakka                    7,53
           7,30  7,42  7,53  7,27  7,19  7,41


N40 60 m

  1. Riitta Sallinen                         HKV                                 8,69
  2. Nelli Nikula                            HKV                                 8,81
  3. Taru Piekkari                           Hämeenlinnan Tarmo                  9,10
  4. Päivi Pietarinen                        KUY                                 9,31
  5. Tiina Ketola-Mäcklin                    JanJa                               9,33


N40 200 m

  1. Nelli Nikula                            HKV                                29,42
  2. Riitta Sallinen                         HKV                                30,76
  3. Taru Piekkari                           Hämeenlinnan Tarmo                 32,66


N40 60 m aj

  1. Nelli Nikula                            HKV                                10,08


N40 Kuula

  1. Päivi Pietarinen                        KUY                                 7,12
           6,55  x  6,44  6,91  6,81  7,12
      

N45 60 m


  1. Minna Koivuniemi                        ViUv                                9,14
  2. Sanna Westerberg                        LUU                                 9,67
  3. Carita Lindström                        HKV                                 9,68
     Minna Lautiala                          Salvi                                DNS


N45 60 m aj

  1. Carita Lindström                        HKV                                12,31


N45 3000 m kävely

  1. Virve Viljola                           HKV                             18.17,87


N45 Pituus

  1. Minna Koivuniemi                        ViUv                                4,19
           3,81  3,91  4,12  x  4,19  x
             

N45 Kolmiloikka

  1. Sanna Westerberg                        LUU                                 9,28
           8,76  x  8,58  8,94  9,28  9,10
             

N50 60 m

  1. Anne Korpijaakko                        HKV                                 9,44


N50 200 m


  1. Ingela Nygård Jungar                    EsboIF                             30,81
  2. Anne Korpijaakko                        HKV                                31,83


N50 60 m aj

  1. Virve Riikonen                          Helsingin Tarmo                    13,67


N50 Pituus

  1. Virve Riikonen                          Helsingin Tarmo                     3,44                
          3,27  2,99  3,33  3,31  3,37  3,44
             

N55 60 m

  1. Anne Nurmi                              HKV                                 9,95


N55 60 m aj

  1. Tuija Varsala                           LUU                                12,41


N55 Pituus

  1. Anne Nurmi                              HKV                                 3,75                
          3,75  3,74  3,41  -  3,28  -
             
  2. Tuija Varsala                           LUU                                 3,57                
          3,35  3,52  3,46  3,57  3,47  3,33
             

N55 Kuula

  1. Tuija Varsala                           LUU                                 8,89
           8,78  8,79  8,84  8,62  8,89  8,81

  2. Erja Rinne                              HKV                                 8,14
           7,80  8,14  x  x  x  x


N60 60 m

  1. Sinikka Illaru                          LUU                                10,29


N60 200 m

  1. Sinikka Illaru                          LUU                                36,51


N60 Kuula

  1. Sinikka Illaru                          LUU                                 7,01
           6,78  6,12  6,54  6,99  7,01  6,11


N70 3000 m kävely

  1. Hannele Kivistö                         Spove                           20.58,63


N70 Kolmiloikka

  1. Anna-Maija Kukka                        HKV                                 6,77 SE                
          x  6,65  6,69  6,77  6,59  x
             

N75 60 m

  1. Varpu Holmberg                          HKV                                12,44


N75 Pituus

  1. Varpu Holmberg                          HKV                                 2,56                
          2,42  x  2,52  2,45  2,56  2,55
             

N75 Kolmiloikka

  1. Varpu Holmberg                          HKV                                 6,00                
          5,77  5,89  5,94  5,83  6,00  5,97
             

N75 Kuula

  1. Varpu Holmberg                          HKV                                 6,80
           6,48  6,56  x  6,80  6,33  6,33

   Helsingin Kisa-Veikot
PL 1
00251
Helsinki
Toiminnanjohtaja Reijo Siitonen
040 506 6482 , toimisto(ät)helsinginkisaveikot.fi