HKV:n MARRASHALLIT 2.12.2018


Paikka: Helsingin Liikuntamylly, Jauhokuja 3, 00920 Helsinki

Sarjat:  M/N 30, 35, 40 jne.

Ilmoittautuminen (nimi, sarja, seura, syntymäaika  pp.kk.vvvv): mika.siimes@nemokustannus.fi

10 euroa / laji ennakkoilmoittautuneille 30.11. mennessä, jälki-ilmoittautuminen 15 euroa viimeistään tunti ennen lajin alkua. Ennakkoon ilmoittautuneille HKV:n jäsenille ilmainen, jälki-ilmoittautuneille 15 euroa per.

HKV:n tili:  FI66 1025 3000 2292 14

Lisätietoja: mika.siimes@nemokustannus.fi

Juoksulajeissa ja kävelyssä varmistus 30 min ennen lajin alkua. Aitajuoksuun ei voi jälki-ilmoittautua.


Live-tulokset ja ilmoittautuneet:  http://live.tuloslista.com/3561

Kisasta tulossa livekuvaa Jyri Lehtosen tubekanavalla:  https://youtu.be/Rzh_hminGUA


MITALIT

Huom. mitalistit!  Valitettavasti palkintomitaleita ei saatu mitalipajalta ajoissa palkintojenjakoihin.

Mitalistit voivat tilata mitalin toimitettavaksi postitse kilpailun jälkeen ilmoittamalla toimitusosoitteen sähköpostitse Mika Siimekselle. Pahoittelemme viivästystä!

mika.siimes@nemokustannus.fi


AIKATAULU

14.00   Kilpailualueelle pääsee verryttelemään

14.15   Kuula M30-M55, 800 m

14.30   Pituus M60+, 3-loikka M30-M55, 60 m aj

15.15   Kuula M60-M65

15.30   Pituus N, 3-loikka M60+, 60 m

16.00   Seiväs

16.15   Kuula M70+,

16.30   Pituus M30-M55, 3-loikka N

16.45   200m

17.15   Kuula N

17.30   3000 m kävely



TULOKSET

     

Ratalajit


60m  


M75 60m

1)   Tuomo Ilomäki                    Vi-Ve                     11,33  


M70 60m

1)   Pentti Karppinen                 HKV                       9,15              

2)   Georg Dunkel                     KU-58                     9,61              

3)   Jouko Teinilä                    VSVU                      10,68             

     Heikki Pesonen                   HKV                       DNS               

     Jouni Särkijärvi                 EspTa                       DNS               


M65 60m

1)   Heimo Elonen                     VSVU                      8,56              

2)   Ari Aartola                      HKV                             8,62              

3)   Seppo Sovio                      HämeenlTA              9,23              

4)   Risto Kemppainen                 ViUv                     9,39              

5)   Lasse Kyrö                       HKV                         10,07             

     Seppo Tenitz                     ViipU                         DNS               


M50 60m

1)   Paavo Reilson                    LänsiUU                   7,99              

2)   Jukka Hannula                    HKV                         8,59              

3)   Mats Skön                        KorsKa                       8,66              

4)   Mikko Malmivuo                   HKV                       9,52              

                                 


M45 60m

1)   Petri Tauriainen                 VSVU                      7,57              

2)   Teemu Aaltonen                   HKV                      8,33              

3)   Lasse Riihimäki                  VaSat                     8,55              


M40 60m

1)   Jussi Säilä                      LänsiUU                     7,77              

2)   Sami Krause                      HKV                        7,84              

3)   Janne Kuusela                    TammRy                8,15              

4)   Esa Hakala                       TampPy                    8,54              

5)   Mikko Uittamo                    NuKi                        8,62              


M35 60m

1)   Aleksi Rantonen                  HKV                       7,65              

2)   Fabian Björk                     HKV                          7,68                          

3)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    8,23              

4)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    8,47              


M30 60m

1)   Jan Paldán                       HKV                         7,99              

2)   Markku Tervo                     HKV                       8,17 


       


N75 60m

1)   Varpu Holmerg                    HKV                       12,44 


N70 60m

1)   Arja Ahola                       LahtiS                        10,30


N65 60m        

1)   Sinikka Illaru                   LänsiUU                     10,16    

         

N50 60m  

1)   Anne Korpijaakko                 HKV                      9,75             

 

N45 60m           

1)   Virpi Rahikkala                  VSVU                       9,54  


N40 60m 

1)   Nelli Nikula                     HKV                            8,67

2)   Tiina Lampen                     HKV                       10,85

  

N35 60m            

1)   Virpi Vähäkangas                 KerU                      9,06              

2)   Nhu Thúy Alexandra Aaltonen      HKV              9,51              

            

             

N30 60m

1)   Tiia Taponen N30                     LS                         8,59              

2)   Suvi-Tuuli Saarnio N30           HKV                       8,73              

3)   Teija Takala N30                      LS                          8,91              

4)   Saija Haapalehto N30             HKV                       10,54 


N60m Kilpailun ulkopuolella  

KUP  Matleena Pälve                   HKV                       8,78              




200m



M75 200m

1)   Tuomo Ilomäki                    Vi-Ve                     41,48  


M70 200m

1)   Pentti Karppinen                 HKV                        30,34 

2)   Vesa Mäki                           LUU                        30,65 

3)   Markku Juopperi                 SpoVe                     32,58 

4)   Jouko Ylä-Liedenpohja        VirtU                       32,33             

5)   Ahti Finning                         KP                           32,94                  

     Heikki Pesonen                    HKV                         DNS               


M65 200m                   

1)   Risto Kemppainen                 ViUv                      31,17                     

2)   Paavo Tomminen                   KymUV                 32,99             


M55 200m

Jari Tammi                                 HKV                       DNS 


M50 200m

1)   Paavo Reilson                    LänsiUU                   26,09             

                   

M45 200m              

1)   Petri Tauriainen                   VSVU                      25,93 

2)   Teemu Aaltonen                   HKV                       27,65 

  

M40 200m     

1)   Sami Krause                           HKV                       26,38             

2)   Janne Kuusela                    TammRy                    26,80             

            

M35 200m

1)   Fabian Björk                       HKV                       25,10             

2)   Aleksi Rantonen                  HKV                       25,13             

3)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    26,09             

     Veli-Matti Mannila                HelsTa                    DNS               


M30 200m

1)   Jan Paldán                        HKV                       26,94             

2)   Ville Lavikainen                 HKV                       29,42             

     Markku Tervo                      HKV                       DNS               


M200m Kilpailun ulkopuolella

KUP  Jyri Lehtonen PARA               VantSa                    30,88 


           

N65 200m

     Sinikka Illaru                   LänsiUU                           DNS  


N50 200m

1)   Anne Korpijaakko                 HKV                         32,65 


N45 200m          

1)   Virpi Rahikkala                        VSVU                      34,45             

2)   Sanna Westerberg                 LänsiUU                   32,38   

           

N35 200m

1)   Virpi Vähäkangas                          KerU                      30,52             

2)   Nhu Thúy Alexandra Aaltonen      HKV                       31,80             

            

N30 200m

1)   Tiia Taponen                         LS                          28,91             

2)   Teija Takala                          LS                          30,45             

3)   Saija Haapalehto                 HKV                       36,78             

     Suvi-Tuuli Saarnio                HKV                       DNS   


N200m Kilpailun ulkopuolella      

KUP  Matleena Pälve                   HKV                       29,84 



        

800m



M70 800m

1)   Ahti Finning                          KP                           2.47,86 

2)   Markku Juopperi                  SpoVe                     2.53,11 


M65 800m

1)   Jouko Rytkönen                    SpoVe                     2.39,34 

2)   Paavo Tomminen                KymUV                     3.03,54 


M60 800m

1)   Viljo Kirjavainen                                                   2.27,10 


M55 800m

1)   Tuomo Vanhanen                 TapE                      2.23,87           

2)   Sergei Simanov                   Joken talli               2.24,03                 

3)   Christer Strömberg               HKV                       2.29,64           

4)   Richard Caponigro                HKV                       2.37,91           

          

M50 800m

1)   Jari Kinnunen                                                   2.28,59          

2)   Jari Pekonen                       PorvU                   2.35,29  

3)   Julius Westerberg                LänsiUU               2.49,74 

     Alexander Stubb                   FTM DNS                                    

     Jan Särömaa                        HKV    DNS     

    

M45 800m             

1)   Jarkko Vesikansa                 HelTri                    2.27,84                   

2)   Marko Äikäs                        HKV                       2.33,80           

   

M30 800m     

1)   Markku Tervo                     HKV                       2.18,29       

       

M 800m Kilpailun ulkopuolella                                

     Oscar Härkönen                   EsboIF                    2.24,22           

     Samuel Fishaye                   LeppSi                    2.10,00           



N65 800m

1)   Sisko Hiltunen                   ONMKY                     3.30,15


N50 800m

1)   Virpi Ruohomäki                  HKV                       2.47,98 

       

        


60m aidat


   

M70 60m aidat

1)   Vesa Mäki                         LUU                       11,00

2)   Jouni Särkijärvi                 EspTa                     20,29


M65 60m aidat          

1)   Seppo Sovio                      HämeenlTA             10,84                         

2)   Lasse Kyrö                        HKV                         12,89             

    

M35 60m aidat 

1)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    9,85         

           

          

N50 60m aidat

1)   Virve Riikonen                   HelTa                     13,31  


N45 60m aidat

1)   Sanna Westerberg             LänsiUU                11,22 


N40 60m aidat

1)   Nelli Nikula                         HKV                       9,95              

2)   Tiina Rautakorpi                 HKV                      11,09                      

3)   Jonna Holkeri                     LS                        11,56                  

4)   Tiina Lampen                     HKV                      13,17  


N40 60m aidat kilpailun ulkopuolella         

KUP  Tiina Helminen            KUY                       10,24  


           

N35 60m aidat

1)   Nhu Thúy Alexandra Aaltonen      HKV           12,59  



 

3km kävely



N65 3km kävely

     Kirsti Piipari                   HKV                         DNS     


N50 3km kävely

1)   Tiina Stenvall                   HKV                      21.03,68  


N45 3km kävely

1)   Virve Viljola                    HKV                       17.13,97    


N40 3km kävely

1)   Anja Lammi                       HKV                     23.26,52   

  

Kilpailun ulkopuolella N 3km kävely

KUP  Marjut Hirvonen KUP         EspTa              19.01,73  


M75 3km kävely

1)   Martti Valonen                   SpoVe                  20.41,42          


M65 3km kävely     

1)   Taisto Lehtinen                  Spove                     21.29,27            

     Paavo Tomminen               KymUV                  DQ                




Kenttälajit



M30 Pituus

     Henri Palmroth                   KeU                           DNS               


N30 Kuula

1)   Tarja Suomalainen                KU-58                     6,83              

     x      x      6,53   x      6,83   x      


N35 Pituus

1)   Tiina Helminen                KUY                              4,27              

     4,18   4,21   4,12   -      4,27   x      

                                      

2)   Nhu Thúy Alexandra Aaltonen N35  HKV             3,49              

     3,22   3,43   3,09   2,93   3,49   3,31   

                                            

N35 Kuula

1)   Tiina Helminen          KUY                       9,43              

     8,24   x      x      8,90   9,43   x      



N40 Pituus

1)   Anja Lammi N40                   HKV                         2,84              

     2,55   2,77   2,83   2,64   2,84   2,68   

                                               



M40 Pituus

1)   Tuomo Peltola                    LS                             4,91              

     4,61   4,91   -      -      -      -      

                                               

2)   Esa Hakala                       TampPy                     4,60              

     x      x      4,60   x      4,59   x                                                  


3)   Mikko Uittamo                    NuKi                        4,53              

     x      4,38   x      x      4,53   4,46   

                                               



M40 Kolmiloikka


1)   Tuomo Peltola                    LS                        10,79             

     9,97   10,57  10,32  10,44  10,79  -      

                                               


N40 Kolmiloikka

1)   Tiina Rautakorpi                 HKV                       9,09              

     8,96   8,56   9,09   -      8,81   -      

                                               

2)   Tiina Lampen                     HKV                       7,37              

     7,18   7,14   7,36   -      7,37   7,32   

                                               

3)   Anja Lammi                       HKV                       6,00              

     5,76   5,94   5,97   -      5,53   6,00   

                                               


N40 Kuula

1)   Tiina Rautakorpi                 HKV                       9,03              

     9,03   x      x      x      x      x      


2)   Anja Lammi                       HKV                        7,97              

     7,17   6,45   7,13   7,54   7,40   7,97   


N45 Pituus

1)   Sanna Westerberg                 LänsiUU              4,02              

     x      3,63   4,02   3,69   -      3,92   

      


                                         

M45 Kuula

     Henry Andberg                    HKV                        DNS               


N45 Kuula

1)   Minna Lankinen                   NYU                       10,27             

     10,09  x      10,27  10,15  x      9,65   


M50 Seiväs

1)   Jukka Hannula                    HKV                        310               

     270    280    290    300    310    

     o      x-     o      o      xxo    



N50 Pituus

1)   Virve Riikonen                   HelTa                     3,49              

     3,22   3,36   3,39   3,49   3,33   3,48   

                                               



M50 Pituus

1)   Paavo Reilson                    LänsiUU                   5,02              

     4,68   4,90   4,83   4,45   4,96   5,02   

                                               

2)   Mikko Malmivuo                   HKV                       3,73              

     3,73   3,40   x      x      -      -      

                                               


M50 Kolmiloikka

1)   Jukka Hannula                    HKV                       10,27             

     10,16  10,27  10,17  -      -      -      

                                               


N50 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Virve Riikonen                   HelTa                      7,33              

     6,65   6,89   7,20   7,04   7,33   7,24   

                                               


M50 Kuula

1)   Jaakko Stenius                   HKV                       12,10             

     11,95  12,10  x      x      x      x      


2)   Vesa Merinen                     HKV                       11,86             

     11,67  10,94  11,86  11,34  11,59  10,90  


3)   Jouni Lohi                       KuusEV                    11,39             

     11,39  x      10,63  11,20  x      11,18  


4)   Timo Erämetsä                    HKV                       11,34             

     11,18  10,67  11,34  11,13  10,64  x      


5)   Mikko Malmivuo                   HKV                       10,79             

     10,49  x      x      10,42  10,79  x      


M55 Seiväs

1)   Jukka Malila                     HKV                       270               

     250    260    270    280    

     o      xxo    xo     xxx    


     Petri Korander                   VihdVie                   NH                

     300    

     xxx    


M60 Seiväs

1)   Risto Järvi                      EsboIF                    320               

     310    320    330    

     xxo    o      xxx    


M60 Pituus

Loppukilpailu

1)   Mauri Merikanto                  HKV                       4,22              

     4,08   4,11   4,22   4,12   4,08   4,12   

                                               


M60 Kolmiloikka

1)   Mauri Merikanto                  HKV                       8,89              

     -      8,63   8,81   8,81   -      8,89   

                                               


M65 Seiväs

1)   Reima Oinaanoja                  HKV                       310               

     270    290    310    320    

     o      o      o      xx-    

2)   Ari Aartola                            HKV                         220               

     220    240    

     o      xxx    



M65 Pituus

1)   Ari Aartola                      HKV                       4,72              

     4,38   4,39   x      4,52   4,60   4,72   

                                               

2)   Lasse Kyrö                       HKV                       4,06              

     3,68   x      3,97   3,85   3,96   4,06   

           

                                    

M70 Seiväs

     Antti Kalliomäki                 HKV            DNS                                 



M70 Pituus

1)   Vesa Mäki                        LUU                        4,44              

     4,17   4,21   4,40   4,39   4,44   4,24   

                                               

2)   Jouni Särkijärvi                 EspTa                      3,26              

     x      3,09   2,92   3,26   -      -      

                                               


M70 Kolmiloikka

1)   Jukka Helkama                    VSVU                      8,28              

     -      8,08   8,28   8,08   8,23   7,76   

                                               

     Jouni Särkijärvi                 EspTa                        DNS               



M70 Kuula

1)   Harri Suominen                   MuurY                    11,05             

     10,32  10,47  10,80  10,85  10,74  11,05  


2)   Tapani Ruotanen                  HeJy                      9,53              

     9,09   x      9,15   9,32   x      9,53   



M75 Pituus

1)   Martti Jaatinen                                                 3,70              

     3,51   x      3,70   x      x      x      

                                               


N75 Pituus

1)   Varpu Holmerg                    HKV                       2,62              

     x      2,51   2,23   2,62   2,40   2,47   

                                               


N75 Kolmiloikka

1)   Varpu Holmerg                    HKV                       5,86              

     5,59   5,51   5,56   5,81   5,86   5,59   

                                               


M75 Kuula

1)   Esko Ylipahkala                  TapE                      12,08             

     10,90  11,59  12,08  10,18  11,75  11,12  


2)   Esko Kuutti                      VihUv                       12,04             

     11,34  10,98  12,04  x      x      11,71  



N75 Kuula

1)   Varpu Holmerg N75                HKV                    7,10              

     6,53   6,88   6,44   7,10   6,88   6,82   



M80 Kolmiloikka

     Erno Kaleva                      VSVU                      DNS               


   Helsingin Kisa-Veikot
PL 1
00251, Helsinki